петак, 11. април 2014.

Kako je zamalo nestao covek? #1

Negde krajem dvadesetog i pocetkom dvadeset prvog veka, coveka su zamenile zivotinje i masine. usled prestanka zelje za repordukcijom. Hronicari tog vremena nisu ostavili zapise o uzrocima ovakvog pada homo sapiensa. Postoji osnovana sumnja da je proces usko povezan sa necim sto su nazivali "emancipacija", tajnim projektom vlade Okeanije i korporacija Disney, Marlboro i Camel. Proces je poceo emancipacijom zenskog roda, stvaranjem uverenja da ce trovanjem nikotinom ostvariti svoja "prava" i "slobode". Sledeci koraci bili su legalizacija marihuane, abortusa, odevanja muskarca u odevne predmete boje <<252>>, homoseksualizma, okultizma... Nakon toga, lansiranjem projekata youtube i facebook, svest ljudi preplavljena je slatkim ljubimcima svih boja i vrsta. Uskoro, instinkt stvaranja potomstva zamenio je instinkt uzgoja kucnog ljubimca, a vrlo brzo legalizacijom brakova sa kucnim ljubimcima, koncept braka, zajednice i veze dva coveka u potpunosti je nestao.

Da nije postojalo nekoliko ostrva koja su nuklearnim naoruzanjem, tiranijom, religioznom zatucanosnu cuvala svoj suverenitet homo sapiens bi u potpunosti nestao sa lica zemlje.

21.12.2121 over and out


уторак, 8. април 2014.

David/Walter i smrt


Šta radi čovek kad se suoči sa strašnom istinom da ima rak? Sa neminovnim krajem?
Daću vam dva primera. Jedan je kultna italijanska serija Hobotnica, drugi je američka serija Breaking Bad. Odgovori koje daju govore o dva suštinski različita pogleda na pitanje smrti, na pitanje istinske vrednosti.